Адвокатська допомога у сфері цивільного права
Цивільні справи: Відшкодування моральної та матеріальної шкоди

Зазнали моральної шкоди внаслідок ДТП, злочину, правопорушення, незаконного рішення органів державної влади чи будь-якої іншої ситуації? Бажаєте отримати відповідну компенсацію? Тоді ця стаття буде вам корисною. Про відшкодування моральної шкоди далі. 

 

Що таке моральна шкода та як отримати компенсацію

Відповідно до Цивільного кодексу України, моральна шкода полягає: 

  • у фізичному болю та стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв'язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я; 
  • у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв'язку з протиправною поведінкою щодо неї самої, членів її сім'ї чи близьких родичів;
  • у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв'язку із знищенням чи пошкодженням її майна; 
  • у приниженні честі та гідності фізичної особи, а також ділової репутації фізичної або юридичної особи.

Тобто, якщо ваша ситуація, на вашу думку, підпадає під хоча б один із цих пунктів, ви маєте право просити в судовому порядку відшкодування моральної шкоди.

Однак це не означає, що вам достатньо посилання на один із пунктів для того, аби отримати компенсацію. Головне ваше завдання – довести в суді, що моральна шкода справді була завдана і обґрунтувати розмір компенсації, який ви встановлюєте у позовній заяві. Далі суд вирішує чи має місце моральна шкода і яку саме компенсацію потрібно призначити.

 

Розміри компенсації ти умови її отримання

Відповідного до чинного законодавства, у позовній заяві ви можете вказати, в якості компенсації, яку хочете отримати, будь-яку суму – чи то 1 000 000 грн, чи то 100 грн, це залежить від вашого бажання. Проте суд, оцінивши ваші доводи, буде вирішувати, яку саме компенсацію призначити та чи призначати її взагалі. 

В Цивільному кодексі вказано, що розмір грошового відшкодування моральної шкоди визначається судом залежно від характеру правопорушення, глибини фізичних та душевних страждань, погіршення здібностей потерпілого або позбавлення його можливості їх реалізації, ступеня вини особи, яка завдала моральної шкоди, якщо вина є підставою для відшкодування, а також з урахуванням інших обставин, які мають істотне значення. При визначенні розміру відшкодування враховуються вимоги розумності і справедливості.

Найбільша складність – довести суду, що у вас справді були фізичні чи душевні страждання, а тим паче встановити їх «глибину», адже це абстрактні поняття, які не мають фізичного вираження. Тому все залежить від ваших доводів та доказів в суді. І довести свою правоту надзвичайно важко, якщо у вас немає відповідних навичок. Якщо матеріальну шкоду можна вирахувати до копійки без жодних сумнівів (на основі різних документів), то розмір моральної шкоди залишається на розсуд суду. І єдина умова його отримання – згода суду із вашими доводами.

 

Хочете програти справу? Дійте самостійно

Єдине правильне рішення для вас – доручити таку справу адвокату. Фактично, чим більш віртуозним, в плані доводів, він буде, тим більша ймовірність для вас отримати відповідну компенсацію. Тут все залежить від правильних тез у позовній заяві, наведенні аргументів, доведення, що ви справді отримали моральну шкоду, обґрунтування встановленого вами розміру компенсації тощо. 

Ви можете діяти самостійно, проте ваші шанси, в такому випадку, зменшаться в рази, якщо ви не маєте практичних навичок та досвіду. Це дуже специфічна категорія справ, яка залежить, по суті, виключно від ваших доводів. Зверніться до адвоката і ви отримаєте:

  • якісно та правильно, з точки зору закону, складену позовну заяву;
  • обґрунтування суми, яку ви бажаєте отримати;
  • пошук максимальної кількості аргументів на вашу користь;
  • представлення та доведення вашої правоти в суді;
  • чіткий план дій та стратегії, що збільшить ймовірність отримання компенсації за моральну шкоду.

Не у всіх ситуаціях вигідно подавати позов про відшкодування моральної шкоди. Щоб оцінити необхідність позову та ваші шанси на виграш, зателефонуйте за номером +380672606181. Консультація безкоштовна. Також можете залишити свій номер у формі зворотного зв’язку і ми вам перетелефонуємо. 

БАЖАЄ ШОТРИМАТИ ШВИДКУ ДОПОМОГУ ЧИ КОНСУЛЬТАЦІЮ?

   Якщо Ви не змогли знайти відповіді на сайті та у розділі "Часті питання", скористайтеся чатом, що розміщений внизу сторінки сайту. Для зручності, прошу Вас, вказувати в чаті усі необхідні контактні дані. Це надасть мені змогу швидше з вами сконтактуватись та надати вичерпну відповідь на питання, які Вас цікавлять. Дякую Вам

Будь ласка, зайдіть у чат зі мною і я дам відповідь на Ваше питання.


Знаходжусь тут:
Я в соцмережах:
Дорогі друзі, підписуйтесь на мої оновлення та публікації в мережі Instagram, Telegram, Facebook та Twitter
Підписуйтесь на мої новини

Підпишіться на нашу розсилку, щоб отримати першим новини

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.