Адвокатська допомога у сфері цивільного права
Фізичні особи- цивільні справи

          Стягнення боргу, захист честі гідності та ділової репутації, купівля-продаж майна, складення договорів, визнання особи недієздатної, визнання права власності. Це та багато іншого відноситься саме до категорії «цивільні справи». Якщо у вас виникла необхідність у реалізації своїх прав у цій сфері, цей розділ саме для вас.

      Чи зможете ви самостійно захистити свої права?

          Чинним законодавством не встановлено жодних обмежень щодо самостійного захисту своїх прав та інтересів. Ви можете самостійно реалізовувати та захищати свої права, не наймаючи юриста. Але чи зможете ви це зробити правильно? Якщо у вас є відповідна освіта та навички, тоді безумовно, жодних проблем у тому щоб скласти позовну заяву, наприклад, на відшкодування завданої матеріальної чи моральної шкоди немає. Однак, якщо у вас немає необхідних знань, тоді у такому випадку краще все ж доручити цю справу адвокату. Чому? Про це далі.

      Що ви отримаєте, якщо скористаєтесь послугами адвоката:

 1.  Правильно розроблено стратегію захисту. Тобто, коли саме подавати документи, які саме документи, які доводи використовувати у позовній заяві та під час судових засідань, який аргумент давати спочатку, який потім тощо. Це все дуже специфічний напрям, який може реалізувати лише той, хто має досвід та навики.
 2. Економію власного часу. Практично усі дії, замість вас, здійснює адвокат.
 3. Економію коштів. Ви зекономите гроші за рахунок не вчинення завідомо непотрібних дій (наприклад експертизи, котра завідомо буде не у вашу користь).
 4. Більшу ймовірність вашого виграшу. Теоретичні та практичні знання, досвід роботи, знання законодавства, вміння передбачити аргументи іншої сторони, якими володіє адвокат, значним чином допоможуть отримати саме таке рішення, яке вам буде найбільш вигідне.

     Додаткова інформація по конкретних справах

        Щоб отримати більш детальну інформацію по конкретній ситуації, що склалась саме у вас, рекомендую прочитати статті, що висвітлені у цьому розділі. Якщо ви не знайдете того, що відноситься саме до вашої ситуації або ви бажаєте отримати чітку і конкретну консультацію від адвоката, зателефонуйте за номером +380672606181. Консультація безкоштовна.

БАЖАЄ ШОТРИМАТИ ШВИДКУ ДОПОМОГУ ЧИ КОНСУЛЬТАЦІЮ?

   Якщо Ви не змогли знайти відповіді на сайті та у розділі "Часті питання", скористайтеся чатом, що розміщений внизу сторінки сайту. Для зручності, прошу Вас, вказувати в чаті усі необхідні контактні дані. Це надасть мені змогу швидше з вами сконтактуватись та надати вичерпну відповідь на питання, які Вас цікавлять. Дякую Вам

Будь ласка, зайдіть у чат зі мною і я дам відповідь на Ваше питання.

 
Захист прав споживачів

      Вам продали товар неналежної якості? Відсутня вказана продавцем комплектація? Не доставили товар, за який ви внесли аванс? Якщо у вас виникла схожа проблема і ви стикнулись з недобросовісним продавцем, ви потрапили за адресою. Далі про те, як вийти із схожих ситуацій. Не дозволяйте іншим нехтувати вашими правами! Ви маєте право на якісний товар, добросовісне ставлення продавцем до своїх обов*язків та повну інформацію про те, що купляєте. Якщо виникли проблеми, рекомендуємо захищати свої права у суді. Звичайно, коли мови йде про неякісний батончик шоколаду, подавати позовну заяву до суду – нераціонально. В такому випадку рекомендуємо просто звернутись до керівництва магазину або написати скаргу в Книгу відгуків та пропозицій, яка повинна бути в кожному магазині. Однак часто бувають проблеми із дорогими товарами, наприклад, меблі, оргтехніка, технічні пристрої тощо. В такому випадку є зміст звертатись до суду.

Стягнення боргів

     У вас позичили гроші, проте відмовляються їх повертати? Можливо хтось повинен компенсувати вам завдані збитки, але не робить цього? Бажаєте захистити свої права та повернути належні вам кошти? Про це далі.

Як повернути борг?

    В такій спірні ситуації потрібно звертатись до суду. Це єдиний ефективний варіант, якщо боржник відмовляється повертати кошти самостійно. Для того, аби довести свою правоту, вам потрібно надати докази фактичного існування боргу та вашого права на нього. Переважно, такими доказами бувають:

 • боргові розписки;
 • договори;
 • бланки замовлень товарів;
 • виписка з лікарні та чеки на ліки (у випадку завдання фізичної шкоди).
Супровід купівлі-продажу нерухомості

  Особа А вирішила купити в особи В об*єкт нерухомості (квартиру, будинок, офісне приміщення тощо). Угода фактично укладена і особа А стає щасливим володільцем нерухомості. Проте проходить 1 місяць і виявляється, що покупець (особа А), який думає, що вже є володільцем, не має правових підстав власності. Або ж на майно накладено 4 арешти судом, про які не було попереджено покупця. Чи просто особа В шляхом обману заволоділа коштами особи А. Бажаєте опинитись на місці особи А в такі же ситуації і залишитись з нічим? Ні? Тоді ця стаття для вас.

Захист честі, гідності та ділової репутації

    Мало хто знає, проте порушення вашої честі, гідності та ділової репутації – це правопорушення і ви маєте право на захист від нього. Наприклад, про вас або ваше підприємство/організацію розповсюдили неправдиву інформацію. За таких умов, ви маєте право на спростування такої інформації через суд. Про це далі.

Що входить в поняття честі, гідності та ділової репутації?

Існує різне тлумачення цих понять, адже вони становлять морально-етичні категорії.

Проте є роз’яснення, відповідно до якого:

 • гідність – визнання цінності кожної фізичної особи;
 • честь – позитивна соціальна оцінка в очах оточуючих;
 • ділова репутація – оцінка підприємницької, громадської, професійної чи іншої діяльності, яку здійснює особа, як учасник суспільних відносин.

    Тобто, чіткого формулювання немає, проте є загальні рамки та риси цих понять. В кожному випадку окремо в суді досліджується чи мало місце порушення.

Встановлення факту, що має юридичне значення

    Дана категорія справ стосується ситуацій, коли необхідно в судовому порядку визнати наявність певного юридичного факту. Це може стосуватися права власності, спадкування тощо. Про це далі.

Приклади ситуацій та що з ними робити

    Наведемо приклад, який чітко сформулює суть встановлення факту, що має юридичне значення. Спадкоємець, після смерті спадкодавця, звертається до нотаріуса із заявою про бажання прийняти спадщину. На звернення спадкоємець отримує відмову. Причина відмови – те, що у свідоцтві про смерть вказано, що померла особа, яку звати Ганна, натомість у правовстановлюючих документах на майно вказано, що ім*я власника – Анна.      Тобто, наявна банальна помилка при формуванні відповідних документів. Однак ця помилка стає справжньою проблемою, адже неможливо реалізувати свої фактичні права, бо з юридичної точки зору Анна і Ганна – це різні імена. Тобто, мова йде про такі ситуації, коли потрібно встановити певний факт, що має юридичне значення для захисту вами ваших прав.

Визнання особи недієздатною чи обмежено дієздатною

    Вам потрібно визнати певну особу недієздатною чи обмежено дієздатною? Є підстави вважати, що вона вчинить певну юридичну дію, не усвідомлюючи її значення, і завдасть шкоду вам або сама собі? Бажаєте ліквідувати таку загрозу? Тоді ця стаття буде вам корисною.

Суть визнання особи недієздатною чи обмежено дієздатною

   Недієздатна особа не може вчиняти жодних правочинів. Обмежено дієздатна особа може вчиняти лише деякі з них. Тобто, фактично, судом ставляться певні рамки перед особою, вона більше не може, наприклад, оформити договір купівлі-продажу нерухомості, договір дарування, договір поставки і багато іншого.

Особа може бути визнана обмежено дієздатною, якщо вона:

 •  страждає на психічний розлад, який може істотно впливати на усвідомлення значення своїх дій та керувати ними;
 •  зловживає спиртними напоями, наркотичними засобами, токсичними речовинами тощо, і цим ставить себе чи свою сім’ю у скрутне матеріальне становище. Особа може бути визнана недієздатною, якщо вона:
 • не здатна усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу.
Відшкодування моральної та матеріальної шкоди

     В деяких випадках для реалізації вами своїх прав потрібно визнати певну особу безвісно відсутньою або оголосити її померлою. Це актуально, коли мова йде або про спадок, або про реалізацію прав дитини (наприклад, виїзд за кордон, на що потрібна згода обох батьків), або для отримання певних пільг від держави, чи для припинення зобов’язань тощо. Ситуацій може бути безліч, це лише приклад із можливих, але суть одна – визнання особи безвісно відсутньою чи оголошення померлою для реалізації своїх прав.

Знаходжусь тут:
Я в соцмережах:
Дорогі друзі, підписуйтесь на мої оновлення та публікації в мережі Instagram, Telegram, Facebook та Twitter
Підписуйтесь на мої новини

Підпишіться на нашу розсилку, щоб отримати першим новини

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.