Правова допомога у сфері спадкового права
Фізичні особи-спадкові справи

                 Усі справи, що стосуються успадкування майна відносяться до даної рубрики. Якщо у вас виникла потреба допомоги, ця стаття для вас.

     Чи потрібна юридична допомога?

          Ви повинні розуміти, що у будь-якій категорії справ ви маєте можливість захистити себе самостійно. Це право надано Конституцією України. Тобто, для того, аби звернутись до суду, немає обов*язку наймати адвоката, це залишається на ваш розгляд. Проте чи зможете ви успішно реалізувати всі заходи, які потрібні для досягнення вами потрібного результату? В цей перелік входить усе від формування доказової бази і складення документів, до захисту в суді своїх прав. Якщо ви впевнені, що маєте відповідні навики, дійте самостійно. Якщо ні, раджу звернутись за професійною юридичною допомогою, це:

  •  зекономить час та нерви;
  •  допоможе реалізувати ваші права;
  •  дозволить отримати більшу ймовірність, що справа буде вирішена в вашу користь, завдяки навикам юриста у цій сфері;
  •  дозволить отримати перелік усіх доказів, які можуть вами застосуватись;
  • дасть розуміння чи взагалі є зміст звертатись до суду;
  •  надасть впевненість у правильності складення усіх документів та інших процесуальних аспектів.

    Вам буде цікаво

      Якщо ви бажаєте отримати додаткову інформацію саме по вашій конкретній ситуації, рекомендую прочитати статті, що висвітлені в даному розділі. Тут містяться теми, які найчастіше трапляються в юридичній практиці. Якщо ж ви не знайшли ситуації схожої до вашої, зв*яжіться з юристом і отримайте детальну консультацію.

   Зателефонуйте за номером +380672606181 або залиште усі необхідні контактні дані в полі чату, що знаходиться внизу сторінки. Вам будуть надані чіткі рекомендації та, за потреби, послуги юриста.

БАЖАЄ ШОТРИМАТИ ШВИДКУ ДОПОМОГУ ЧИ КОНСУЛЬТАЦІЮ?

   Якщо Ви не змогли знайти відповіді на сайті та у розділі "Часті питання", скористайтеся чатом, що розміщений внизу сторінки сайту. Для зручності, прошу Вас, вказувати в чаті усі необхідні контактні дані. Це надасть мені змогу швидше з вами сконтактуватись та надати вичерпну відповідь на питання, які Вас цікавлять. Дякую Вам

Будь ласка, зайдіть у чат зі мною і я дам відповідь на Ваше питання.

Визнання права власності в порядку спадкування

   Необхідна консультація юриста щодо спадкування? Існують проблеми в отриманні спадку? Не знаєте, як справитись із масивом документів та що саме потрібно, аби визнати ваше законне право на майно? Тоді ця стаття буде вам корисною.
     Де виникають труднощі?
   Коли майно спадкодавця було оформлено ним належним чином, значних проблем, в принципі, не виникає і зрозуміло хто і що має право успадкувати. Однак часто стикаюсь із такою проблемою: спадкодавець фактично проживав у квартирі, котру отримав також у спадок, проте не зареєстрував її у законному порядку. Це створює багато труднощів, адже спадкоємці не можуть через нотаріуса успадкувати майно, оскільки воно не було зареєстроване у власності померлого.
  Виникає запитання: в такому випадку ви маєте право на майно чи ні? Так, маєте, однозначно. Для того, аби фактично успадкувати це майно, зверніться з позовом до суду для визнання права власності у порядку спадкування. При цьому, вам потрібно буде довести, що майно фактично належало померлому (спадкодавцеві) на законних підставах.

Визнання заповіту недійсним

    Визнання заповіту недійсним – один і способів захисту прав спадкоємців. Як правило, такі позови подають у випадку, якщо спадкодавець страждав на стійкі психічні розлади і при цьому уклав заповіт, або ж коли його було укладено під примусом. Знайома ситуація? Тоді ця стаття буде для вас корисною.
    Варто розуміти, що для позитивного вирішення даної справи потрібно мати досить вагомі аргументи, які підтверджуватимуть ваші вимоги та відповідні обставини, на які ви посилаєтесь. Це складна категорія справ, яку важко вирішити, не маючи необхідних навичок та розуміння основних аспектів доведення вашої позиції.

Встановлення факту родинних зв*язків для отримання права на спадок

   Встановлення факту родинних зв*язків – необхідний аспект для отримання права на спадок у багатьох ситуаціях. Наприклад, спадкодавець (особа, яка померла) не був документально записаний, як батько спадкоємця (особи, яка претендує на майно спадкодавця). Або ж просто важко довести той факт, що родинні зв’язки наявні, внаслідок того, що родичі є далекими. Для того, аби вияснити цей момент і довести своє право на спадок, вам потрібно звертатись до суду для встановлення факту родинних зв’язків.
    Для цього потрібно зібрати документи, якими можна підтвердити факт родинних зв*язків. Зокрема, такими доказами можуть бути архівні дані, пояснення свідків, документальні факти ведення спільного господарства двома членами подружжя тощо. Усі ці докази будуть використані для подальшої підготовки заяви в суд та підтвердження законності та обґрунтованості вашої позиції.


Продовження строку на прийняття спадку

Відповідно до чинного законодавства, для того, аби прийняти спадщину, після смерті спадкодавця потрібно в 6-ти місячний термін написати заяву нотаріусу про те, що ви хочете успадкувати майно. Однак, доволі часто трапляються ситуації, коли спадкоємець не мав змоги приїхати вчасно для написання заяви, наприклад, проживав за межами України. Або ж просто не знав про смерть спадкодавця. Виникає проблема, адже особа не мала фізичної можливості реалізувати свої права через певні обставини. Що робити в такому випадку? Невже законне право буде втрачене? Вихід з цієї ситуації є. І цей вихід – звернення до суду з позовом про продовження строку на прийняття спадку. Вам потрібно буде вказати, чому ви не написали заяву нотаріусу про бажання успадкувати майно вчасно. Окрім цього, необхідно викласти всі обставини, а також додати докази, що підтверджують правдивість ваших слів.


Встановлення факту прийняття спадщини

Згідно з чинним законодавством, особи, котрі проживали спільно із спадкодавцем однією сім*єю на момент смерті, вважаються такими, що фактично успадкували майно. Однак, на практиці досить часто доводиться звертатись із заявою в суд про встановлення факту прийняття спадщини. Така ситуація трапляється по тій причині, що нотаріуси, як правило, відмовляють у спадкуванні особам, котрі фактично проживали із спадкодавцем на момент смерті. Прикладом може бути ситуація, коли подружжя проживає спільно, але не розписані, тобто фактично не перебувають шлюбі, і квартира зареєстрована на одного з подружжя. Після його смерті інший з подружжя хоче успадкувати квартиру, оскільки вони перебували у фактичних шлюбних відносинах, і спільно проживали на момент смерті іншого члена подружжя, однак у нотаріуса отримує відмову.


Знаходжусь тут:
Я в соцмережах:
Дорогі друзі, підписуйтесь на мої оновлення та публікації в мережі Instagram, Telegram, Facebook та Twitter
Підписуйтесь на мої новини

Підпишіться на нашу розсилку, щоб отримати першим новини

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.