МОЇ ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ
Легкі тілесні ушкодження – така норма необхідна, чи її варто декриміналізувати?

Стаття 125 Кримінального кодексу України передбачає відповідальність за завдання умисного легкого тілесного ушкодження. Зокрема, частина перша передбачає санкцію за такі дії – від штрафу до одного року виправних робіт. Друга ж частина зазначеної статті передбачає покарання починаючи від штрафу, і максимум – два роки обмеження волі.

При цьому звертаю вашу увагу, що кваліфікація згідно частини 2 статті 125 КК України допускається лише у випадку, якщо тілесне ушкодження спричинило короткочасний розлад здоров’я, або незначну втрату працездатності. Одночасно з цим слід розуміти, що короткочасний розлад здоров’я чи незначна втрата працездатності – це втрата працездатності потерпілої особи строком до 6 днів. У випадку, якщо таких наслідків немає (наприклад потерпілий отримав синець на руці), тоді такі тілесні ушкодження будуть кваліфіковані за частиною першою.

Для повного розуміння ситуації, можу зазначити, що синець на руці – це вже легкі тілесні ушкодження. І як наслідок – притягнення особи до кримінальної відповідальності. Кримінальна відповідальність за ст.125 КК України – від штрафу і до двох років обмеження волі. При цьому, як правило суди обирають мінімальну міру покарання за цей злочин, якщо його вчинено особою вперше.

Я, як адвокат зі Львова по кримінальних справах, не завжди погоджуюсь з доцільністю притягувати особу за синець до кримінальної відповідальності. Або ж необхідно внести зміни до чинного законодавства, і передбачити більшу чітку кваліфікацію по даній нормі, щоб синець, котрий особі завдали із необережності не можна було кваліфікувати як легкі тілесні ушкодження. Причина в тому, що не як адвокат зі Львова, а як простий громадянин, я не завжди розумію чому наприклад за синець, особу притягують до кримінальної відповідальності, а за те що собака покусала людину – власника притягнуть до адміністративної відповідальності. Хоча наслідки у більшості випадків внаслідок укусів собаки, куди більш серйозні, аніж синець від друга.

Таким чином виходить, що адвокат з кримінальних справ має роботу через дрібні синці, а клієнти – лишні витрати. Краще ці витрати заплатити потерпілому за лікування синця, аніж витрачати на судову тяганину.

Ви знаєте, якщо ви введете в пошукових системах фразу « адвокат з кримінальних справ Львів », або « адвокат Львів », вам пошукова система видасть безліч варіантів адвокатів котрі готові працювати по такій категорії справ. Це свідчить про велику поширеність саме таких справ, і їх масовість. Як наслідок – поліція та прокуратура робить собі показники по кількості розслідуваних справ, хоча роботи у них вистарчає куди більш серйозної. Тому моя думка – що слід внести зміни до цієї норми, та зробити її більш чіткою, або покарання за деякі вчинки, такі як вигул собаки без намордника, що призвело до завдання укусів перехожим – більш жорстким. Варто щоб співвідношення покарання було адекватним із вчиненим злочином чи правопорушенням. Лише тоді можна буде говорити про те, що наше законодавство буде працювати у правильному руслі.

Якщо у вас виникли запитання щодо ведення вашої справи і вам потрібен адвокат у Львові, котрий надасть вичерпну консультацію по цій справі – тоді не гайте час, а телефонуйте за номером +380672606181.

 
Знаходжусь тут:
Я в соцмережах:
Дорогі друзі, підписуйтесь на мої оновлення та публікації в мережі Instagram, Telegram, Facebook та Twitter
Підписуйтесь на мої новини

Підпишіться на нашу розсилку, щоб отримати першим новини

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.