МОЇ ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ
Щодо поділу спільного майна після розлучення.

Відповідно до статті 60 Сімейного Кодексу України (далі – СК України), майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини самостійного доходу.

Це означає, що у випадку, якщо майно придбане в шлюбі, воно підлягає поділу при розлученні, незалежно від того, чи куплено воно за кошти одного із подружжя, чи обох. При цьому, законодавець у статті 60 СК України передбачає невичерний перелік причин, котрі можна вважати поважними для відсутності можливості самостійного заробітку іншим із подружжя. Деякими із таких підстав є навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба, тощо.

Фактично це означає, що у випадку, якщо наприклад автомобіль куплено в шлюбі, наприклад чоловіком, то при розлученні цей транспорт теж підлягає поділу.

Це все я пишу по тій причині, що доволі часто у своїй адвокатській діяльності стикаюсь з запитаннями, чи підлягає поділу авто чи нерухомість, котрі куплені у шлюбі але на кошти одного з подружжя. Так! Таке майно підлягає поділу.

Законодавець передбачає також і випадки, коли право власності на майно набуто у шлюбі, але воно поділу не підлягає. Наприклад, таким майном є те, що отримане у наслідок спадкування. І не важливо – за законом чи за заповітом.

Доволі часто сім’ї, котрі розлучаються, вважають, що майно, придбане за кошти батьків одного з подружжя, не підлягає поділу. Однак, звертаю увагу, що згідно статті 60 СК України, усе майно, набуте за час шлюбу, належить чоловікові та дружині на праві спільної сумісної власності. Це означає, що прийдеться ділити і таке майно. Більше того, кошти на банківських рахунках обох чи одного із подружжя, також прийдеться ділити.

При цьому усьому, кожен шукає можливості збільшити свою частку при поділі майна, продати його до моменту накладення арешту, тощо. Іноді це вдається зробити, однак не завжди. Для цього потрібна комплексна робота. І ви її отримаєте.

Нагадуємо, що консультація усім надається безкоштовно та в найкоротші терміни. Також ви можете цілком безкоштовно отримати консультацію як в телефонному режимі за номером – +380672606181, так і при особистій зустрічі.

 

Автор – адвокат Бородійчук Дмитро Олегович.

Знаходжусь тут:
Я в соцмережах:
Дорогі друзі, підписуйтесь на мої оновлення та публікації в мережі Instagram, Telegram, Facebook та Twitter
Підписуйтесь на мої новини

Підпишіться на нашу розсилку, щоб отримати першим новини

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.