Сімейні справи: Позбавлення батьківських прав

     Одним із способів захисту прав дітей є позбавлення батьківських (батька чи матері) прав (відносно тих батьків, які не беруть участь у вихованні дитини). Проаналізувавши судову практику, можна зробити висновок, що частіше за все позбавляють прав саме чоловіків, а жінок лише у виняткових випадках. Однак в даній статті ми не будемо досліджувати причини, чому саме так відбувається, а розповімо про підстави, причини та сенс позбавлення особи батьківських прав.

В яких випадках батьків позбавляють батьківських прав:

  • ухиляння від виконання своїх обов*язків по вихованню дитини. Часто після розлучення колишній чоловік/дружина перестає піклуватись про дитину. Особа мотивує це тим, що так як дитина залишилась проживати з іншим членом подружжя (колишнім/колишньою чоловіком/дружиною), то немає необхідності займатись її вихованням, розвитком, виділяти кошти на матеріальні потреби тощо;
  • жорстоке поводження із дитиною;
  • алкоголізм, наркоманія, психічні розлади одного із батьків;
  • засудження за вчинення умисного злочину щодо дитини;
  • експлуатації дитини, примушування до жебракування чи бродяжництва тощо;
  • батько або мати не забрали дитину з пологового будинку або іншого закладу охорони здоров*я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування.
 

Який зміст подавати позов про позбавлення одного із батьків батьківських прав?

       Швидше за все, у вас виникає запитання: «Який зміст подавати на позбавлення батьківських прав? Яка користь буде для дитини?».

Отже, ось основні аспекти, які доступні після позбавлення батьківських прав:

  •  Право на усиновлення дитини іншою особою. Це означає, що, перебуваючи у новому шлюбі, ваш новий чоловік/дружина матиме змогу усиновити вашу дитину. У свою чергу такий крок дозволяє створити повноцінну сім*ю.
  • Можливість виїзду дитини закордон без згоди батька/матері. Погодьтесь, узгоджувати кожен виїзд закордон з батьком/матір*ю, який/яка не бажає брати участь у вихованні дитини, не зовсім правильно і зручно. Частіше за все такі батьки спеціально створюють перешкоди, аби «насолити» іншому члену подружжя. Особливо цей момент важливий для батьків, чиї діти займаються спортом, творчістю тощо, адже часто потрібно брати участь у заходах, які проходять закордоном.
  • Спрощення певних процедур. Зокрема, доволі часто дитячі садки та школи вимагають згоду на вчинення тих чи інших дій у обох батьків. Якщо один із батьків її не надає, навчальний заклад не зможе, наприклад, допустити дитину до навчання. Позбавивши особу батьківських прав, вам не прийдеться більше переживати за те, що батько/матір не дасть згоду на ті чи інші дії.
  • Відсутній негативний вплив на дитину. Найчастіше такі батьки лише негативно впливають на дитину. Позбавлення батьківських прав дозволить уникнути цього.

      Позбавлення батьківських прав дає доволі багато позитивних моментів, які дозволять без жодних перепон, зі сторони недобросовісного/недобросовісної батька/матері, займатись розвитком дитини та її вихованням.Чи варто мені подавати позов про позбавлення батьківських прав? Чи є необхідність позбавляти права батька/матір можливості брати участь у вихованні дитини? Яким чином правильно оформити документи і надати докази, аби позбавити особу батьківських прав?» – у вас виникають такі запитання? Якщо так, зверніться до адвоката, аби отримати детальну консультацію та думку юриста з правової точки зору. Складення позовної заяви, збір документів, підготовка звернення в орган опіки та піклування,юридичний супровід справи у суді тощо – це все входить в послуги правозахисника, а отже вам не потрібно витрачати власний час, сили і зайві кошти.

   Зателефонуйте за номером +380672606181 або залиште усі необхідні контактні дані в полі чату, що знаходиться внизу сторінки. Вам будуть надані чіткі рекомендації та, за потреби, послуги юриста.

БАЖАЄ ШОТРИМАТИ ШВИДКУ ДОПОМОГУ ЧИ КОНСУЛЬТАЦІЮ?

   Якщо Ви не змогли знайти відповіді на сайті та у розділі “Часті питання”, скористайтеся чатом, що розміщений внизу сторінки сайту. Для зручності, прошу Вас, вказувати в чаті усі необхідні контактні дані. Це надасть мені змогу швидше з вами сконтактуватись та надати вичерпну відповідь на питання, які Вас цікавлять. Дякую Вам

Будь ласка, зайдіть у чат зі мною і я дам відповідь на Ваше питання.

Знаходжусь тут:
Я в соцмережах:
Дорогі друзі, підписуйтесь на мої оновлення та публікації в мережі Instagram, Telegram, Facebook та Twitter
Підписуйтесь на мої новини

Підпишіться на нашу розсилку, щоб отримати першим новини

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.