МОЇ ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ
Публічна інформація, чи порушення закону?

Дорогі клієнти, друзі та читачі, сьогодні вирішив вам показати приклад з особистої практики, коли закони не виконуються не пересічними громадянами, а посадовими особами.

Що таке публічна інформація ? Відповідно до Закону України «про доступ до публічної інформації», публічною інформацією є відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб’єктами владних повноважень своїх обов’язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.

Це означає, що інформація котра знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень є публічною. Будь-яка людина може отримати цю інформацію за власним запитом. Однак, не завжди це вдається зробити. Наведу приклад.

13.07.2018 року, моїм клієнтом було надіслано запит на отримання публічної інформації. Стосувалась вона розміру заробітної плати міського голови одного з районних центрів Львівської області. Проте – до сьогоднішнього дня відповіді не надано.

Додатково зазначу, що перед цим мною було скеровано Адвокатський запит у цю ж міську раду з проханням надати ту ж саму інформацію у зв’язку із бажанням мого клієнта (колишнього міського голови цього району) перерахувати пенсію, яку він отримує.

Ви думаєте мені надали цю інформацію? Ні! Проте, міський голова перебрав на себе функції суду, і замість того, щоб надати мені необхідну інформацію, міський голова розписав що мій клієнт не має права перераховувати пенсію, оскільки змінилось законодавство і т.д. АБСУРД! Від коли це міський голова (або міська рада) має право приймати рішення замість суду?

Як ви вже самі зрозуміли, інформація, котра є публічної, її не завжди можливо отримати навіть на адвокатський запит. Ось так в нас працює законодавство, а також міські ради та інші посадові особи, котрі не виконують вказівок законодавства, хоча самі представляють державні органи.

Суть цього в тому, що законодавство буде працювати тоді, коли ті хто його пише – буде починати його виконання з себе.

З повагою – адвокат Бородійчук Дмитро Олегович.

Знаходжусь тут:
Я в соцмережах:
Дорогі друзі, підписуйтесь на мої оновлення та публікації в мережі Instagram, Telegram, Facebook та Twitter
Підписуйтесь на мої новини

Підпишіться на нашу розсилку, щоб отримати першим новини

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.