Адвокатська допомога у сфері цивільного права
ЦИВІЛЬНІ СПРАВИ: Визнання особи недієздатною чи обмежено дієздатною

            Вам потрібно визнати певну особу недієздатною чи обмежено дієздатною? Є підстави вважати, що вона вчинить певну юридичну дію, не усвідомлюючи її значення, і завдасть шкоду вам або сама собі? Бажаєте ліквідувати таку загрозу? Тоді ця стаття буде вам корисною.

Суть визнання особи недієздатною чи обмежено дієздатною

         Недієздатна особа не може вчиняти жодних правочинів. Обмежено дієздатна особа може вчиняти лише деякі з них. Тобто, фактично, судом ставляться певні рамки перед особою, вона більше не може, наприклад, оформити договір купівлі-продажу нерухомості, договір дарування, договір поставки і багато іншого.

Особа може бути визнана обмежено дієздатною, якщо вона:

  • страждає на психічний розлад, який може істотно впливати на усвідомлення значення своїх дій та керувати ними;
  • зловживає спиртними напоями, наркотичними засобами, токсичними речовинами тощо, і цим ставить себе чи свою сім’ю у скрутне матеріальне становище. Особа може бути визнана недієздатною, якщо вона:
  • не здатна усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу.

Чим вам грозять психічні розлади іншої особи та що робити в такому випадку?

             В описаних вище випадках особа не усвідомлює своїх дій або усвідомлює їх лише частково. А отже, можливі такі ситуації, наприклад, що така особа прийме рішення про передачу права власності на своє майно комусь іншому, внаслідок впливу інших людей, в силу нерозуміння ситуації. Або ж, власними діями може нашкодити собі, так як просто не усвідомлює того, що робить. Тобто, існує безліч ймовірних варіантів, коли така людина може нашкодити як собі, так і своїм близьким, сама цього не усвідомлюючи.          Щоб уникнути багатьох проблем, рекомендую звернутись до суду з заявою про визнання особи недієздатною чи обмежено дієздатною, за наявності відповідних підстав для цього.

Для цього вам потрібно:

  • скласти позовну заяву;
  • зібрати ряд документів (наприклад, медичні висновки про психічні розлади в особи);
  • подати заяву до суду;
  • відстояти свою позицію в судовому засіданні;
  • надати аргументи та докази в обґрунтування вашого звернення до суду.

Справлюсь сам!

         Виникає запитання, чи можливо справитись із цим самостійно, без допомоги юриста? Чи легко це реалізувати? Залежить від того, чи володієте ви специфічними юридичними навиками та теоретичною базою. Безумовно, що звертатись до суду має право кожна особа і можливість отримати позитивне рішення теж має кожен. Проте немає гарантії, що ви правильно, з точки зору процедури, приймете відповідні рішення. Адже навіть неправильно складена позовна заява зведе всі ваші старання нанівець, адже суд, в такому випадку, просто не буде її розглядати і надасть вам строк для усунення цих недоліків. І схожих моментів безліч, адже існує ряд юридичних особливостей.            Саме тому більш ефективний варіант – звернутись до адвоката. Це особа, яка повністю перейме на себе всі необхідні зусилля від складення позовної заяви і до представлення ваших інтересів в суді.                      Ви зекономите свій час, кошти і нерви. А професіонал зробить все, щоб рішення суду було максимально сприятливим для вас.

Зателефонуйте за номером +380672606181. Ви отримаєте детальну безкоштовну консультацію.

БАЖАЄШ ОТРИМАТИ ШВИДКУ ДОПОМОГУ ЧИ КОНСУЛЬТАЦІЮ?

   Якщо Ви не змогли знайти відповіді на сайті та у розділі “Часті питання”, скористайтеся формою онлайн чату << чат знаходить внизу сторінки сайту >> для консультації зі мною та отримання відповіді на Ваше питання. Для зручності, прошу Вас, залишати свої контактні дані в чаті, безпосередньо при спілкуванні, це надасть мені змогу швидше з Вами сконтактуватись

Будь ласка, зайдіть у чат зі мною і я дам відповідь на Ваше питання.

Знаходжусь тут:
Я в соцмережах:
Дорогі друзі, підписуйтесь на мої оновлення та публікації в мережі Instagram, Telegram, Facebook та Twitter
Підписуйтесь на мої новини

Підпишіться на нашу розсилку, щоб отримати першим новини

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.