МОЇ ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ
Закриття кримінальної справи у зв’язку із закінченням строків давності

Відповідно до чинного законодавства, особа, котра вчинила злочин, повинна бути притягнута до відповідальності. В даній же статті ми розглянемо такий момент, як закриття кримінальної справи за спливом строків.

Стаття 49 КК України, передбачає звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку із закінченням строків давності. Відповідно до цієї норми, особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею злочину і до дня набрання вироком законної сили минули такі строки:

  • Два роки – у разі вчинення злочину невеликої тяжкості, за який передбачене покарання менш суворе, ніж обмеження волі;
  • Три роки – у разі вчинення злочину невеликої тяжкості, за яке передбачене покарання у виді обмеження або позбавлення волі;
  • П’ять років – у разі вчинення злочину середньої тяжкості;
  • Десять років – у разі вчинення тяжкого злочину;
  • П’ятнадцять років – у разі вчинення особливо тяжкого злочину.

Як це виглядає на практиці?

Зазначена норма діє тому, що зі спливом часу, зменшується суспільна небезпечніть та значимість злочину. Це допомагає особам, котрі притягаються до кримінальної відповідальності, бути впевненими, що суд не буде затягувати строки розгляду справи. Якщо ж це з тих чи інших причин буде відбуватись, тоді зі спливом зазначених строків, буде застосовано перебіг давності.

Чи правильно це чи ні, сказати однозначно не можливо, адже у кожного стосовно цього своя думка. З однієї сторони, це добре, адже, як зазначалось вище, це сприяє більш швидкому розслідуванню та розгляді справи. З іншої сторони, у випадку застосування статті 49 КК України, особа по суті звільняється від покарання .

Не залежно від того, погоджуємось ми з цією нормою, чи ні, але потерпіла сторона завжди буде незадоволена цією нормою, а обвинувачені будуть навпаки задоволені, що є така стаття. Тому, якщо вам потрібна допомога у веденні кримінальної справи, зателефонуйте мені за номером +380672606181, та отримайте безкоштовну консультацію!

Автор – адвокат Бородійчук Дмитро Олегович.

Знаходжусь тут:
Я в соцмережах:
Дорогі друзі, підписуйтесь на мої оновлення та публікації в мережі Instagram, Telegram, Facebook та Twitter
Підписуйтесь на мої новини

Підпишіться на нашу розсилку, щоб отримати першим новини

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.