МОЇ ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ
Піжама паті, як підстава збільшення аліментів, або – що потрібно знати при призначенні, збільшенні або зменшенні розміру аліментів

Аліменти – це грошові виплати на утримання дитини того із батьків, хто проживає окремо. Їх можна призначити як у твердій грошовій сумі, так і у відсотках з доходу. Для того щоб аліменти сплачувались у відсотковому співвідношенні до заробітної плати платника аліментів, потрібно щоб платник мав постійний дохід. У випадку його відсутності або якщо дохід носить мінливий характер, тоді можна просити суд призначити аліменти у твердій (фіксованій) грошовій сумі.

При цьому, розмір аліментів не може бути меншим 50% прожиткового мінімуму для дитини певного віку. Для прикладу, прожитковий мінімум для дітей віком від 6 до 18 років з 1 липня 2018 року становить 1944 гривень. Відповідно, половина буде становити 972 гривні. Це мінімальний розмір аліментів для дітей віком від 6 до 18 років станом на даний момент. Тобто, фактично це та сума, на котру ви можете розраховувати при поданні позовної заяви про призначення аліментів на утримання дитини, якщо вік дитини становить від 6 до 18 років.

Якщо говорити про більшу суму аліментів, то ви повинні розуміти, що більшу суму суд може також задовільнити, але для цього потрібні вагомі підстави. Так, відповідно до частини 1 статті 182 Сімейного кодексу України, при визначенні розміру аліментів суд повинен врахувати стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів та дитини, наявність у платника аліментів інших дітей чи утриманців, наявність права власності на автомобілі чи інше майно, та інші обставини котрі мають істотне значення для вирішення справи.

Подаючи позов про призначення аліментів, ви повинні розміти, що аліменти призначаються до досягнення дитиною повноліття, тобто – до 18 років. У випадку якщо дитина досягла цього віку, можна призначити аліменти до досягнення дитиною 23-х річного віку, але лише у випадку якщо вона продовжує навчатись.

Мені як адвокату доволі часто доводиться стикатись із відсутністю доказів при поданні позовних заяв про збільшення розміру аліментів. Шановні батьки та юристи, котрі готують такі позовні заяви – ви повинні знати, що для збільшення чи зменшення розміру аліментів потрібні законні підстави. Така підстава, як здорожчання дитячих іграшок не може бути врахована судом. Відповідно до статті 192 Сімейного кодексу України, розмір аліментів може бути змінено у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров’я платника чи отримувача аліментів або дитини.

Варто розрізняти додаткові витрати на утримання дитини від аліментів. По суті аліменти – це мінімальна сума на яку можуть розраховувати ті батьки, із ким проживає дитина. У випадку, якщо ви витрачаєте на утримання дитини більшу суму, то в такому випадку батьки мають право подати позов про стягнення додаткових витрат на утримання дитини. При цьому не варто додавати абсурдних доказів, таких як наприклад витрати на курс «Піжама паті». Невже правники, котрі додають квитанції за такі курси, вважають що це буде серйозно сприйнято суддею? Як ви зможете аргументувати необхідність відвідування зазначеного курсу «Піжама паті» дитиною? Це курс для розвитку дитини?

А тепер серйозно. Для збільшення або зменшення розміру аліментів потрібні вагомі підстави, і при цьому батьки повинні розуміти, що з платника аліментів можна стягнути додаткові витрати на утримання дитини. Правникам же, на мою думку, варто більш серйозно підходити до вибору способів захисту своїх клієнтів, і не плутати призначення аліментів чи їх збільшення із додатковими витратами на утримання дитини.

При виникненні запитань щодо призначення, збільшення або зменшення розміру аліментів, вам достатньо зателефонувати мені за номером 0672606181, і ви отримаєте детальну консультацію по вашому питанню, а також повний супровід вашої справи.

* Відтепер ви можете отримати супровід мною ваших справ не лише у Львівській, але й в інших областях.

Знаходжусь тут:
Я в соцмережах:
Дорогі друзі, підписуйтесь на мої оновлення та публікації в мережі Instagram, Telegram, Facebook та Twitter
Підписуйтесь на мої новини

Підпишіться на нашу розсилку, щоб отримати першим новини

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.