Житлові та земельні справи: Зняття особи з реєстрації

          Потрібно зняти з реєстрації (виписати) людину в примусовому порядку? При цьому людина, яку ви хочете зняти з реєстрації (виписати), не є власником вашого житла? Тоді ви можете це зробити, звернувшись до суду. Далі детальніше про це.

Для чого потрібно знімати особу з реєстрації?

          Уявіть ситуацію, що в квартирі, яка перебуває у вашій власності, зареєстрований ваш родич. Він вже давно не проживає разом із вами, однак самостійно не бажає писати заяву про зняття з реєстрації місця проживання (виписатися). Через це ви не можете оформити на себе пільги, що стосуються оплати комунальних послуг (субсидій). В результаті, фактично родич не проживає, проте вам приходиться сплачувати за комунальні послуги більше в декілька разів, аніж повинні платити, адже особа зареєстрована в тій же квартирі, що і ви.         Схожих ситуацій може бути безліч і є достатньо причин, чому вам варто скористатись вашим правом – зняти таку особу з реєстрації (виписати).

Підстави виселення, відповідно до закону

        Відповідно до ст.405 Цивільного Кодексу України, особа втрачає право на користування житлом, в якому вона зареєстрована, у випадку, якщо вона не проживає там без поважних причин понад один рік. Це дає вам право звернутись з позовом в суд для примусового зняття особи з реєстрації (виселити). Проте, це можна зробити лише тоді, якщо квартира не перебуває у власності цієї особи, оскільки відповідно до ст.41 Конституції України, кожен має право володіти, користуватись та розпоряджатись своєю власність.

Для того, аби виселити таку особу, вам потрібно:

  • звернутись з позовом до суду;
  • підготувати докази;
  • довести в суді законність вашого прохання та наявність усіх підстав;
  • довести, що особа справді не проживає більше року за місцем реєстрації.

         Як правильно підготувати позовну заяву, яким чином довести, що особа не проживає за місцем реєстрації, які документи необхідні для звернення до суду і т.д. – вас цікавлять ці запитання? Якщо так, рекомендуємо звернутись до адвоката.         Справа в тому, що скласти єдиний перелік документів та кроків неможливо для всіх справ одночасно (ми зробили це в списку вище, але це загальний недеталізований перелік). Кожна ситуація індивідуальна і лише після ознайомлення зі всіма обставинами, можливо дати вам чітку пораду.

   Зателефонуйте за номером +380672606181 або залиште усі необхідні контактні дані в полі чату, що знаходиться внизу сторінки. Вам будуть надані чіткі рекомендації та, за потреби, послуги юриста.

БАЖАЄ ШОТРИМАТИ ШВИДКУ ДОПОМОГУ ЧИ КОНСУЛЬТАЦІЮ?

   Якщо Ви не змогли знайти відповіді на сайті та у розділі "Часті питання", скористайтеся чатом, що розміщений внизу сторінки сайту. Для зручності, прошу Вас, вказувати в чаті усі необхідні контактні дані. Це надасть мені змогу швидше з вами сконтактуватись та надати вичерпну відповідь на питання, які Вас цікавлять. Дякую Вам

Будь ласка, зайдіть у чат зі мною і я дам відповідь на Ваше питання.


Знаходжусь тут:
Я в соцмережах:
Дорогі друзі, підписуйтесь на мої оновлення та публікації в мережі Instagram, Telegram, Facebook та Twitter
Підписуйтесь на мої новини

Підпишіться на нашу розсилку, щоб отримати першим новини

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.